Muzykalnie.pl  »  Wiadomości  »  Taylor Swift 11. tydzień na szczycie "Billboardu"

Taylor Swift 11. tydzień na szczycie "Billboardu"

2015-02-13 // D. Jędrzejewska
Taylor Swift nie ma sobie równych - przynajmniej jak na ten moment. Jej najnowszy krążek, "1989", już po raz 11. znalazł się na 1. miejscu zestawienia najlepiej sprzedających się wydawnictw muzycznych w USA. Piąta płyta w dorobku młodej wokalistki odnotowała tygodniową sprzedaż na poziomie 108 tys. egzemplarzy, wyprzedzając przebojową składankę "Now 53" (99 tys) i Eda Sheerana z jego hitowym zestawieniem pt. "X" (97 tys.).


Sukces Swift jest jeszcze bardziej doniosły w świetle faktu, że od 2000 roku tylko cztery albumy znajdowały się na szczycie amerykańskiej listy więcej niż 10 razy.
Były to: "1989" i "Fearless" z repertuaru Taylor Swift, ścieżka dźwiękowa z "Krainy Lodu" oraz Adele z albumem "21". Z kolei Taylor Swift i Whitney Houston to jedyne kobiety w całej historii listy "Billboardu", które dokonały tej sztuki (ponad 10 tygodni na szczycie) z dwoma różnymi albumami.

Tagi

Duet     Koncert     Miley Cyrus     Muzyka polska     Nowa płyta     Pop     Rock     Wokalista     Wokalistka     Zespół    

Najnowsze video