Muzykalnie.pl  »  Wiadomości  »  David Guetta tworzy hymn na Euro i prosi fanów o pomoc

David Guetta tworzy hymn na Euro i prosi fanów o pomoc

2015-12-13 // D. Jędrzejewska
Jeden z najpopularniejszych DJ-ów świata, David Guetta, zajmie się całą oprawą audio zbliżających się Mistrzostw Europy ‘2016, które zostaną rozegrane w jego rodzinnym kraju. Guetta urodził się w Paryżu, do swojego zadania podchodzi więc z wyjątkowym zaangażowaniem. Ponoć już skomponował oficjalny hymn turnieju. Z kolei podczas wczorajszego losowania finałowych grup zaprosił wszystkich fanów piłki nożnej do pomocy przy jego wykończeniu. Ma się to odbyć za pośrednictwem strony UEFA, dzięki której będzie można podsyłać DJ-owi swoje głosy, pomysły, nagrania. Potem artysta zmiksuje je i dołaczy do hymnu jako milion głosów fanów.

Guetta we wcześniejszych wywiadach mówił: Szykuje się coś wielkiego, dla mnie to będzie ekscytujące przeżycie. Cieszę się, że będę częścią tej przepięknej imprezy. Urodziłem się w Paryżu, jako DJ pracowałem przed erą muzyki house.
Grałem funk i disco, podobnie jak new wave. To dla mnie wyjątkowe wyzwanie – jest więc wyraźnie poruszony swoją rolą. Najnowszy album Guetty to "Listen" wydany w 2014. To najchętniej kupowany produkt muzyczny na iTunes aż w 75 krajach na świecie.

Tagi

Duet     Koncert     Miley Cyrus     Muzyka polska     Nowa płyta     Pop     Rock     Wokalista     Wokalistka     Zespół    

Najnowsze video