Muzykalnie.pl  »  Wiadomości  »  David Bowie zmarł w wieku 69 lat

David Bowie zmarł w wieku 69 lat

2016-01-11 // D. Jędrzejewska
Nie żyje David Bowie. Muzyk zmarł 10 stycznia po 18 miesiącach walki z rakiem, czyli dwa dni po swoich 69. urodzinach i wydaniu najnowszej płyty. O jego śmierci dowiedzieliśmy się z facebookowego profilu, gdzie napisano: "David Bowie zmarł dzisiaj w spokoju, otoczony przez rodzinę, po odważnej 18-miesięcznej walce z rakiem. Dzieląc się z wami tą stratą, prosimy o uszanowanie prywatności rodziny w czasie żałoby". Śmierć Bowiego jest wielkim zaskoczeniem dla całego świata.

David Bowie spektakularnie rozwijał swoją karierę już od ponad 40 lat. Był nie tylko piosenkarzem i kompozytorem, ale również autorem tekstów, multiinstrumentalistą, producentem muzycznym, a nawet niezłym aktorem. W ciągu całej swojej kariery sprzedał ponad 140 milionów albumów studyjnych na całym świecie.
Według magazynu "Rolling Stone" muzyk zasłużył na 39. miejsce wśród najwybitniejszych artystów muzycznych wszech czasów. Jego ostatnia płyta, "Blackstar", do sprzedaży trafiła 8 stycznia 2016 roku, w dniu 69. urodzin artysty. Bowie nie pojawiał się już od długiego czasu w mediach, nie dawał też koncertów, ale nadal nagrywał. Bez wątpienia był jednym z najważniejszych artystów muzyki II połowy XX wieku.

Tagi

Duet     Koncert     Miley Cyrus     Muzyka polska     Nowa płyta     Pop     Rock     Wokalista     Wokalistka     Zespół    

Najnowsze video