Muzykalnie.pl  »  Wiadomości  »  Beyonce szturmują Stany Zjednoczone

Beyonce szturmują Stany Zjednoczone

2015-04-10 // D. Jędrzejewska
Wszystko wskazuje na to, że Beyonce to naprawdę wpływowa gwiazda. W ostatnich latach zaobserwowano w Stanach Zjednoczonych ciekawą tendencję, według której od 1998 roku aż dwa tysiące matek nadały swoim córkom imię słynnej wokalistki. Jak pokazują dane pochodzące od Administracji Ubezpieczeń Społecznych (amerykański odpowiednik ZUS-u), od 1998 do 2013 roku imię Beyonce dostało 1904 dzieci. Co ciekawe, zanim znana gwiazda pierwszy raz pojawił się na scenie, jej imię w ogóle nie pojawiało się w tego typu rankingach.


Beyonce Knowles rozpoczęła karierę od występów z grupą Destiny’s Child. To właśnie w 1998 roku zadebiutowała na rynku ich pierwsza płyta pt."Destiny’s Child".
Moment szczytowy sławy girlsbandu przypadł na rok 2001 roku, kiedy cały świat oszalał na punkcie albumu "Survivor". Gdy Beyonce postawiła na solową karierę, jej popularność jeszcze sie zwiększyła.  Co ciekawe skoki popularności imienia Beyonce można zaobserwować przeważnie po wydaniu nowej płyty i przy okazji dużych tras koncertowych.

Tagi

Duet     Koncert     Miley Cyrus     Muzyka polska     Nowa płyta     Pop     Rock     Wokalista     Wokalistka     Zespół    

Najnowsze video