Muzykalnie.pl  »  Wiadomości  »  BBC Music Awards 2015 - Adele bezkonkurencyjna

BBC Music Awards 2015 - Adele bezkonkurencyjna

2015-12-13 // D. Jędrzejewska
W mijającym tygodniu w Birmingham Genting Arena przyznano brytyjskie nagrody 2015 BBC Music Awards. Największą triumfatorką gali okazała się Adele, która zwyciężyła nie w jednej, ale w dwóch kategoriach. Popularną wokalistkę nagrodzono za “najlepszy występ na żywo” oraz okrzyknięto ją najlepszą artystką roku. Nagroda powędrowała również do Taylor Swift, która wygrała w kategorii „zagraniczny artysta roku”. Najlepszą tegoroczną piosenką został signiel „Take Me To Church” Hoziera.


Gala była transmitowana przez telewizję BBC. W ramach show wystąpili: Ellie Goulding, Little Mix, Stereophonics, Jess Glynne oraz One Direction. Jedynie Hozier i Jack Garrett odebrali swoje statuetki osobiście. Bez nagród galę zakończyli: Florence and the Machine, Jamie xx, Lionel Richie, Prince oraz Foals. Warto przypomnieć, że rok temu największym zwycięzcą imprezy był Pharrell Williams, który otrzymał dwie statuetki w kategorii „najlepszy zagraniczny artysta” i „piosenka roku”.
Oto lista laureatów BBC Music Awards 2015:
  • Artysta roku  – Adele
  • Zagraniczny artysta roku – Taylor Swift
  • Piosenka roku – Hozier: Take Me to Church
  • Najlepszy występ roku – Adele at the BBC
  • BBC Introducing award – Jack Garratt

Tagi

Duet     Koncert     Miley Cyrus     Muzyka polska     Nowa płyta     Pop     Rock     Wokalista     Wokalistka     Zespół    

Najnowsze video