Muzykalnie.pl  »  Wiadomości  »  Apocalyptica wystąpi w Polsce

Apocalyptica wystąpi w Polsce

2013-05-17 // D. Jędrzejewska
Apocalyptica przyjeżdża do Polski. Zespół wystąpi 9 marca 2014 roku w warszawskiej Sali Kongresowej w towarzystwie Avanti! Orchestra. Wydarzenie odbędzie się w ramach najnowszej trasy koncertowej formacji. Członkowie zespołu po raz pierwszy postanowili przearanżować swoje kompozycje na kwartet smyczkowy (Apocalyptica) i orkiestrę. W trakcie tournée będą koncertować także w Finlandii, Rosji, Niemczech, na Białorusi oraz w krajach nadbałtyckich.

Apocalyptica istnieje już 20 lat. Zespół został założony przez czterech absolwentów prestiżowej, fińskiej Akademii Sibeliusa. Zasłynęli jako kwartet smyczkowy interpretujący rockowe i metalowe utwory.
W ciągu swojej działalności zespół zagrał ponad tysiąc koncertów w ponad 50 krajach, wydał 7 albumów oraz pracował z takimi artystami jak: Corey Taylor (Slipknot), Gavin Rossdale (Bush), Dave Lombardo (Slayer), Ville Valo (HIM) czy Till Lindeman (Rammstein). Bilety na koncert są już w sprzedaży na stronie Apocalyptica.com.

Tagi

Duet     Koncert     Miley Cyrus     Muzyka polska     Nowa płyta     Pop     Rock     Wokalista     Wokalistka     Zespół    

Najnowsze video